هاست
خانه / دانلود نقشه / دانلود نقشه طرح تفصیلی منطقه ۱۱ تهران در محیط اتوکد (DWG)
دانلود نقشه طرح تفصیلی منطقه ۱۱ تهران در محیط اتوکد (DWG)

دانلود نقشه طرح تفصیلی منطقه ۱۱ تهران در محیط اتوکد (DWG)

منطقه ۱۱شهرداری تهران از بخشهای مرکزی کلان شهرتهران است . سابقه شکل گیری بافتهای مسکونی به اولین تجدید حیات تهران دردهه ۱۲۸۰ ه .ق بازمی گردد و مقارن آن سالهاست و به پیکره سنتی شهر تهران  مربوط می شود . بدون شک رونق ،توسعه و شکل گیری ساختارهای اصلی منطقه مربوط به دوران پهلوی اول است بین سالهای ۱۳۰۴تا۱۳۲۰ که بتدریج این عناصر یا درمحدوده کنونی منطقه ۱۱ و یا درجوارآن است .(عناصری چون راه آهن ، دانشگاه پادگان ، بیمارستان و پارک شهر) بطورکلی تا سال ۱۳۴۲ بخشهای مهمی ازمنطقه ۱۱ ازمناطق مرفه نشین و پررونق تهران محسوب می شود.اما همزمان به لحاظ موقعیت مرکزی منطقه فعالیتهای کارگاهی و بازارهای تخصصی دربخشهای شمالی منطقه رونق می یابند.
این منطقه از نظر تاریخی یکی از مناطق مهـم  میـراث فرهنگـی  به  شمار می آید که از جمله می توان به دروازه قزوین , بـاغ شـاه  , خیابان شیخ هادی و  خیابان منیریه اشاره نمود . پیشینه فرهنگی منطقه در دوران قبل از انقلاب به دلیل وجود محله جمشید و سایر معضلات اجتماعی آن بسیار تیره و تار بود ولیکن با ظهور خورشید انقلاب اسلامی و همت شهرداری , آن محلات فاسد به بزرگترین مرکز تفریحی و ورزشی شهر تبدیل شد.

   مساحت منطقه ۱۱ :
   این منطقه از مناطقی می باشد که در مرکز شهر تهران واقع شده است ودارای بافتی قدیمی می باشد که مساحت آن برابر ۱۲/۶ کیلومتر مربع است و حدودا” ۸/۱% ازکل مساحت  تهران رامی پوشاندکه ازاین نظر هفدهمین منطقه تهران می باشد. 

 

 

آیا میخواهید ماهیانه ۲ میلیون در آمد داشته باشید پس کلیک کنید