هاست
خانه / اخبار دانشگاهی / شرایط تحصیل همزمان دانشجویان در 2 رشته و ممنوعیت همزمانی در دوره ارشد
شرایط تحصیل همزمان دانشجویان در 2 رشته و ممنوعیت همزمانی در دوره ارشد

شرایط تحصیل همزمان دانشجویان در 2 رشته و ممنوعیت همزمانی در دوره ارشد

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم به جزئیات ادامه تحصیل همزمان استعدادهای درخشان در دانشگاه های کشور اشاره کرد و گفت: موافقت گروه آموزشی برای تحصیل همزمان دانشجو در دو رشته کفایت می کند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سعید قدیمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شرایط ادامه تحصیل همزمان دانشجویان استعداد درخشان در دو رشته، اظهار داشت: تحصیل همزمان دانشجویان استعداد درخشان در دو رشته شامل حال المپیادیها، رتبه های برتر و تک رقمی کنکور و مدال آوران جهانی می شود.

وی با بیان اینکه محدودیتی در انتخاب رشته ها توسط دانشجویان وجود ندارد، ادامه داد: موافقت گروه آموزشی برای تحصیل همزمان دانشجو در دو رشته کفایت می کند.

مدیر کل برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم از ادامه ممنوعیت تحصیل همزمان دانشجویان کارشناسی ارشد برتر در دو رشته خبر داد و گفت: برنامه ای برای باز شدن راهی به منظور تحصیل همزمان دانشجویان در دو رشته کارشناسی ارشد نداریم.

قدیمی در پاسخ به این سوال که رشته های مورد علاقه دانشجو برای تحصیل باید در یک دانشگاه باشد یا خیر، اظهار داشت: در یک دانشگاه هم می تواند باشد، مگر اینکه رشته دیگر مد نظر دانشجو در دانشگاه دیگری باشد که البته موافقت دانشگاه دوم مهم است.

وی درباره این موضوع که لازم است هر دو رشته مد نظر دانشجو در لیست انتخاب رشته قرار داشته باشد یا نه، تاکید کرد: اگر یک رشته هم در لیست باشد، کافیست.

، بر اساس آیین نامه تازه تصویب شده مقاطع کاردانی و کارشناسی، تحصیل همزمان دانشجو برای دو رشته تنها در یک دوره امکانپذیر است.