خانه / دانلود پایان نامه / دانلود پایان نامه دکتری رشته شهرسازی با عنوان توسعه صنعتی و تفاوت های منطقه ای در ایران (سالهای بعد از دهه ۱۳۴۰)

دانلود پایان نامه دکتری رشته شهرسازی با عنوان توسعه صنعتی و تفاوت های منطقه ای در ایران (سالهای بعد از دهه ۱۳۴۰)

عنوان پایان نامه:توسعه صنعتی و تفاوت های منطقه ای در ایران (سالهای بعد از دهه ۱۳۴۰)

تعداد صفحات:۲۶۴صفحه

دانلود فهرست مطالب

تا پیش از انقلاب صنعتی اروپا، اقتصاد معنایی به گستردگی آنچه امروزه می شناسیم نداشت. به بیانی دیگر، اروپا را صنعت، اروپا کرد. دنیای متکی بر کشاورزی صِرف، دنیای توسعه یافته ای نیست و آنچه در این بین باید به آن معترف بود حقیقت اثر گذاری صنعت بر همه بخش های اقتصادی است.

در این بین، ذکر این نکته ضروری است که اقتصاد ما همواره با مسایل گوناگونی روبه ر و بوده که عمده این مسایل، ریشه در مشکلات ساختاری و سیاستی کشورمان دارند؛ به گونه ای که بهبود ساختارها و رفع مشکلات منجر به رونق و افزایش آنان، باعث رخوت و رکود اقتصاد کشور – به ویژه در بخش صنعت – شده است. صنعت و اثرات آن بر اشتغال و درآمد زایی موضوعی نیست که بتوان در مقابل آن بی تفاوت بود. این بخش از اقتصاد، با توانایی فوق العاده ای که در افزایش قدرت رقابتی کشورها دارد، قادر به خلق زمینه های نوآوری اقتصادی است.

پس از جنگ تحمیلی که بسیاری از صنایع ایران آسیب جدّی دیدند، توسعه اقتصادی کشور بر اساس رویکرد صنعتی پایه ریزی شد و به همین دلیل، صنایع کوچک و بزرگ در کشورمان توسعه چشمگیری پیدا کردند. این توسعه حتی به اندازه ای بود که نگاه به بازار خارج را در ما زنده کرد و نتایج موفقی را در عرصه صادرات محصولات صنعتی برایمان به ارمغان آورد.

مبلغ :۵۰۰۰۰ ریال

۲ دیدگاه

  1. سلام، دوست عزیز لطفن دانشگاهی که پایان نامه ارایه شده و نام دانشجو را بگویید.
    باتشکر

  2. آیا فایل ها قفل هستند یا مطالب قابل کپی است؟

bigtheme