هاست
خانه / دانلود نقشه / دانلود نقشه GIS منطقه 5 تهران
دانلود نقشه GIS منطقه 5 تهران

دانلود نقشه GIS منطقه 5 تهران

منطقه 5 به پهنه توسعه شهر تهران معروف است. این منطقه پس از انقلاب اسلامي به دلايل مختلف از جمله موقعیت حاشیه­ای منطقه و جذب جمعیت از مناطق مركزي و جنوبي، با افزايش جمعيت و توسعه روبرو بوده است. رشد سريع جمعيت در سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب، نشان­دهنده ميل مردم به سكونت در اين منطقه جوان بوده است، ودر حال حاضر جمعیتی نزدیک به 800000 نفر دارد .

سازمان فضايی اين منطقه از دو عنصر اصلی بافت مسکونی و شبکه‌های ارتباطی تشکيل شده که اين بافت مسکونی در قسمت‌های وسيعی توسط اين شبکه­ ها به چند پاره تقسيم شده و باعث جدايی ساکنان يک محله از يکديگر (با توجه به تقسيم‌بندی موجود محلات) گشته است. بافت مسکونی در اغلب نقاط نسبت به بسياری از مناطق تهران از کيفيت ساخت بهتری بهره‌مند بوده و بر اساس مطالعات انجام شده در خصوص عوارض زلزله بر روی اين بافت، از وضعيت مطلوب‌تری بالاخص به دليل نوساز بودن و نيز در هم تنيدگی کم بافت برخوردار است.

منطقه 5 به دلیل قرار گرفتن در کوهپایه و باد غالب غربی شرقی تهران، دارای آب و هوائی ملایم تر وپاکتر از داخل شهر می باشد.  همچنین اين منطقه از نظر سرانه فضای سبز در وضعیت مطلوبی قرار داشته و سرانه فضای سبز  آن 19 متر مربع است.

مبلغ:60000 ریال