هاست
خانه / دانلود نقشه / دانلود نقشه کاربری اراضی شهر زنجان در محیط GIS
دانلود نقشه کاربری اراضی شهر زنجان در محیط GIS

دانلود نقشه کاربری اراضی شهر زنجان در محیط GIS

شهر زَنجان مرکز استان زنجان ایران است. این شهر مرکز شهرستان زنجان نیز می‌باشد. جمعیت این شهر بر طبق سرشماری سال ۱۳۸۵، برابر با ۳۴۹٫۷۱۳ نفر بوده است

نام زنجان عربی‌شده زنگان فارسی است. مردم منطقه هنوز هم تلفظ زنگان را بکار می برند. شهر زنجان در دره زنجان رود ( از شاخه‌های قزل اوزن (سفید رود)) قرار گرفته و سر راه شوسه و خط آهن تهران به تبریز می‌باشد. صنایع دستی از قبیل ورشو و نقره‌سازی و چاقوسازی آن مشهور است.

زنجان از شمال به شهرستان خلخال و شهرستانهای رشت،فومن ، رودبار و از مشرق به تاکستان و قزوین و از جنوب به همدان و بیجار و از غرب به شهرستان های میانه و هشترود محدود است و از سطح دریا ۱۶۴۱ متر ارتفاع دارد. ارتفاع قله سپهسالار که در این استان قرار دارد به ۳۳۱۸ میرسد و بخش های آن عبارت‌اند از قیدار (خدابنده) ،ماهنشان ،طارم علیا که جمعاً ۹۵۳ پارچه آبادی دارد.

از جمله شرایطی که فلسفه وجودی شهر زنجان را در منطقه تبیین و توجیه می‌‌نماید، وجود راه ارتباطی فلات مرکزی ایران به آذربایجان در منطقه، حاکم بودن شرایط مناسب اوضاع توپوگرافی، وجود اراضی مسطح با شیب ۲٪ در منطقه کوهستانی و بالاخره لزوم مرکز مبادلاتی تولیدات کشاورزی و ارائه خدمات متقابل به روستاهای حوزه نفوذ به ویژه ایالات پنجگانه مستقر در منطقه بوده است می‌‌رساند که این پدیده در شکل گیری شهر و محله بندی آن عامل تعیین کننده می‌‌باشد.

مبلغ:50000 ریال

حجم فایل 10 مگابایت

۲ نظر

  1. با سلام
    بلوکهای آماری شهر گرماب در ساتان زنجان رو لازم دارم البته به صورت فایل جی آی اس

  2. فایل جی آی اس جمعیتی شهر گرماب استان زنجان رو لازم دارم