بدانلود مقاله استخراج شناسایی شاخصهای بافت فرسوده با GIS(نمونه مطالعاتي محله حسينيه زنجان) | مرجع دانلود علوم زمین
خانه / دانلود مقالات / دانلود مقاله استخراج شناسایی شاخصهای بافت فرسوده با GIS(نمونه مطالعاتي محله حسينيه زنجان)

دانلود مقاله استخراج شناسایی شاخصهای بافت فرسوده با GIS(نمونه مطالعاتي محله حسينيه زنجان)

 

 محدوديت امكانات و منابع سازمانهاي مرتبط با امر نوسازي و بهسازي شهري، ايجاب مي كند كه پيش از هر گونه اقدام در رابطه با بافتهاي فرسوده يك شهر، با استفاده از شاخص ها و معيارهايي ميزان فرسودگي مناطق مختلف شناسايي و سپس براي هرگونه اقدام و سرمايه گذاري اولويت بندي شوند.

بافتهاي فرسوده يكي از انواع چهارگانه بافتهاي آسيب پذير شهري هستند كه به دليل فرسودگي كالبدي، عدم برخورداري مناسب از دسترسي سواره، تاسيسات خدماتي و زيرساختهاي شهري آسيب پذير بوده و از ارزش مكاني، محيطي و اقتصادي نازلي برخوردارند. اين بافتها به دليل فقر ساكنين و مالكين آنها امكان نوسازي خودبخودي را نداشته و سرمايه گذاران نيز انگيزه اي جهت سرمايه گذاري در آن را ندارند. قابليتهاي بالاي يك سيستم GIS اين امكان را فراهم مي كند تا بتوان در رابطه با شناسايي بافتهاي فرسوده شهري از آنها بهره گرفته و از اين طريق كيفيت مديريت شهري را ارتقاء بخشيد.

محله حسينيه اعظم زنجان با وسعتي برابر ده هكتار در جنوبي ترين قسمت شهر زنجان واقع شده است. اين محله كه با محوريت مسجد و حسينيه اعظم زنجان شكل گرفته يكي از قديمي ترين محلات شهر زنجان است كه متأسفانه امروز به يك محله حاشيه نشين تبديل شده كه دو موضوع قدمت و حاشيه نشيني، باعث فرسودگي ساختار كالبدي آن گرديده است.

دانلود مقاله

۲ دیدگاه

  1. لینک دانلودش کجاست؟!!!

  2. کاربر گرامی
    لینک اصلاح شد

bigtheme